Właściwa pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Keratynowe prostowanie włosów (tzw. prostowanie brazylijskie) to zabieg, który ma na celu odbudowę struktury włosa, jego intensywne odżywienie i wygładzenie. W efekcie włosy po prostowaniu keratynowym są gładkie i proste, nie puszą się, nie wywijają i nie falują. Aby efekt zabiegu keratynowego utrzymał się jak najdłużej bezpośrednio po zabiegu, jak i później warto dbać o właściwą pielęgnację włosów. Na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów – właściwa pielęgnacja bezpośrednio po zabiegu

Zacznijmy od tego, że na zabieg brazylijskiego prostowania włosów warto umówić się w rekomendowanym salonie. To daje nam pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i przy zastosowaniu odpowiednich preparatów. W Salonie concept.hair w trakcie zabiegu keratynowego prostowaniu włosów dodatkowo korzystamy z ochronnych właściwości zabiegu z Olaplex. Olaplex zmniejsza ryzyko osłabienia i uszkodzenia struktury włosa, umożliwiając korzystanie z zabiegu keratynowego także osobom o bardzo cienkich i delikatnych włosach.

Efekty zabiegu utrzymują się nawet 5 miesięcy – zależy to od typu i gęstości włosów. Wpływ na trwałość uzyskanego efektu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów. Pierwsze mycie włosów po keratynowym prostowaniu zalecane jest nie wcześniej niż po 2 dniach od zabiegu. To pierwsze mycie z pewnością warto wykonać w salonie, w którym przeprowadzany był zabieg. Salony wykonujące keratynowe prostowanie włosów dysponują specjalistycznymi preparatami i kosmetykami, dzięki którym efekt prostowania utrzymuje się dłużej, a włosy pozostają odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku.

Pielęgnacja domowa

W domowej pielęgnacji włosów po zabiegu prostowania brazylijskiego bardzo ważny jest właściwy dobór szamponów i odżywek. Włosy powinny być myte szamponami bez soli i pielęgnowane przy pomocy keratynowych odżywek i masek do włosów bez silikonów. Jest to szczególnie istotne z perspektywy zapewnienia dobrej kondycji włosów po zabiegu oraz trwałości uzyskanego efektu. Warto również pamiętać o tym, że włosów prostowanych nie powinno się stylizować przy pomocy produktów zwierających w swoim składzie alkohol.

A co w przypadku, kiedy zabieg keratynowego prostowania zniszczył włosy?

Keratynowe prostowanie to zabieg, który został zaprojektowany w taki sposób, aby odżywiać włosy i poprawiać ich strukturę. Niestety, nieprawidłowo przeprowadzony może prowadzić do ich zniszczenia i osłabienia. W Salonie concept.hair nierzadko stykamy się z problemem uszkodzonych włosów po prostowaniu keratynowym przeprowadzonym w innym salonie. W takich przypadkach koncentrujemy się przede wszystkim na odpowiedniej regeneracji. Adekwatnie do kondycji i rodzaju włosa polecamy zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne, które zrekonstruują włosy i odżywią je przywracając im dobrą kondycję oraz zdrowy wygląd.