Trendy w koloryzacji - co to jest front blond?

Front blond jest idealnym rodzajem koloryzacji na wszystkie pory roku, jednak najwięcej kobiet decyduje się na odświeżenie swojej fryzury w trakcie wakacji. Delikatnie rozjaśnione pasemka okalające twarz stały się powszechnym trendem wśród kobiet koloryzujących włosy, ponieważ sprawiają, że cera nabiera naturalnego blasku, a fryzura uzyskuje nowy, świeższy charakter.

Na czym polega koloryzacja front blond?

Koloryzacja front blond polega na delikatnym rozjaśnieniu pasm włosów po obu bokach twarzy. Rozjaśniane pasemka powinny być cienkie, nieregularne oraz jedynie o kilka tonów jaśniejsze od całości włosów, tak aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Nie powinien być widoczny wyraźny kontrast między refleksami, a pozostałą częścią włosów.

Ważne jest, aby oddać się w ręce doświadczonego stylisty, który prawidłowo dopasuje odcień jaśniejszych pasm do bazowego koloru włosów, a także do cery tak, aby jak najlepiej z nią̨ współgrał wydobywając z niej blask oraz sprawiał wrażenie promienienia.

Dla kogo jest koloryzacja front blond?

Koloryzacja front blond jest uniwersalna i dzięki możliwości dobrania odcienia koloru, sprawdzi się przy niemal każdym typie urody. Pasuje kobietom w każdym wieku, a nawet jest w stanie ukrywać siwe włosy na skroniach. Nie jest dedykowana tylko dla blondynek – można ją wykonać́ również̇ na włosach ciemnych oraz rudych. Prawidłowo dobrana i wykonana koloryzacja front blond nadaje cerze wypoczętego i świeżego wyglądu oraz daje wrażenie zwiększenia objętości włosów.

Jak pielęgnować włosy po wykonaniu koloryzacji front blond?

Dobierając pielęgnacje po koloryzacji front blond należy skupić się na nawilżeniu i regeneracji włosów oraz ochronie pasemek przed ich zżółknięciem. Po rozjaśnianiu włosy stają się przesuszone i bardziej porowate, przez co wypłukuje się z nich chłodny ton odpowiadający za ich zimny odcień. Aby przywrócić włosom blask i nawilżenie należy stosować szampony i odżywki nawilżające do włosów suchych.

Natomiast by zniwelować żółty odcień z pasemek niezbędne jest stosowanie raz w tygodniu fioletowych szamponów i odżywek.