Sombre, ombre – czym się różni?

Przy tak wielu technikach kolorystycznych i trendach fryzjerskich trudno odnaleźć stylizacje idealną dla siebie. Najpopularniejsze ostatnimi czasy sombre i ombre już na stałe wpisało się do kanonu fryzjerskiego. Oto Twój przewodnik po tych technikach.

Ombre nada wyraz Twojej fryzurze

Ombre oznacza po francusku „cieniowany” i to idealny sposób na opisanie tego popularnego stylu. Ombre charakteryzuje się ciemnymi odcieniami u nasady włosów, które stopniowo rozjaśniają się na końcach. Innymi słowy, twoje włosy przechodzą z jednego koloru na drugi, cieniując i delikatnie zarysowując przejście jeden na drugi.

Ombre stało się popularną techniką podkreślania naturalnych odcieni, ponieważ wygląda dobrze na wielu różnych typach, długościach i kolorach włosów.

Opcje kolorystyczne są w tym przypadku nieskończone choć obejmują ciepłe odcienie, aby uzyskać naturalny wymiar. Są jednak stylizacje przełamujące schematy, gdzie wybór kolorów nie ma granic. Na takie ostre ombre możesz zdecydować się latem, kiedy kolor włosów z pewnością pozwoli Ci wyróżnić się pośród tłumu.

Sombre zapewni delikatność i subtelność

Chcesz trochę mniej kontrastu i bardziej subtelnego wyglądu? W takim razie sombre może być dla ciebie. Sombre charakteryzuje się subtelnym połączeniem kolorów co sprawia wrażenie lekkości. Uzyskany zostaje efekt o wiele mniejszego kontrastu między kolorami niż w przypadku ombre. Delikatne cieniowanie jest płynne i stopniowe co pozwala nadać fryzurze efektu muśnięcia słońcem.

Sombre to świetna, stonowana wersja ombre i jest idealna dla kogoś, kto chce czegoś prostego i naturalnie wyglądającego. Można pokusić się o stwierdzenie, że sombre jest siostrą ombre. Różnica jest jedna. W przypadku sombre kolor zostaje nałożony na całej długości włosa od nasadę aż po końcówki. Jeśli nie lubisz mocnego przejścia kolorów jak w przypadku stylizacji ombre, to właśnie jej siostra jest świetnym wyborem. Twoja fryzura będzie bardziej naturalna, a przejścia kolorów subtelniejsze.