Na czym polega tonowanie włosów?

Tonowanie włosów jest dosyć szybkim oraz bezpiecznym sposobem na przywrócenie włosom ich wcześniejszego koloru. Odbywa się to bez ich niszczenia czy obciążania, ponieważ zamiast farb używamy produktów cieniujących.

Co daje tonowanie?

Tonowanie włosów ma za zadanie ożywienie ich koloru, nabłyszczenie oraz usunięcie niechcianych odcieni. Tonowanie daje również możliwość dodania kolorowej poświaty na włosy, dzięki czemu można eksperymentować z wyglądem.

Czy tonowanie niszczy włosy?

Pigmenty stosowane do tonowania nie wchodzą w strukturę włosa, jedynie osiadają na jego powłoce. Zaletą tego jest fakt, że włosy podczas tonowania nie są niszczone. Dodatkowo stosowane do tonowania kosmetyki są bogate w witaminy, minerały oraz inne składniki odżywcze, dzięki którym poprawia się kondycja włosów.

Dla kogo tonowanie jest odpowiednie?

Najlepsze efekty tonowania są widoczne na blond, rozjaśnianych włosach. Zabieg wykonany przez specjalistę, który odpowiednio dobierze produkty sprawia, że kolor na nowo jest błyszczący i żółte tony są zniwelowane ochładzając kolor włosów.

Oczywiście z tonowania korzystać mogą również osoby z ciemnymi odcieniami włosów. Zabieg na brązowych i rudych włosach polega na korekcie koloru, odświeżeniu, nabłyszczeniu oraz zniwelowaniu ciepłych odcieni. Tonowanie najmniej efektywne będzie na bardzo ciemnych i czarnych włosach. Wtedy widoczne będzie jedynie odżywienie i zmiękczenie włosów, ewentualne ożywienie koloru.

Kiedy stosować tonowanie?

Tonowanie to metoda na odświeżenie i korektę koloru włosów. Gdy po koloryzacji włosy tracą swój blask, pojawia się na nich żółty ton oraz pogarsza się ich kondycja, to wtedy zalecane jest tonowanie. To bardzo dobry sposób na utrzymanie intensywnego koloru między farbowaniami, a również odżywienie pasm bez użycia mocnych, chemicznych produktów.

Czym tonuje się włosy?

Do tonowania włosów używa się farb ton w ton, których zadaniem jest poprawa odcienia włosów. Kiedy wybieramy tą metodę należy stosować profesjonalną, delikatną farbę bez amoniaku. Najlepiej udać się do fryzjera, który dobierze farbę do struktury i koloru włosów w profesjonalny sposób.