Jak dbać o przedłużone włosy, aby trzymały się jak najdłużej?

Jak dbać o przedłużone włosy, aby trzymały się jak najdłużej?

Zabieg przedłużania włosów to spory wydatek – szkoda byłoby zaprzepaścić ten wysiłek złą pielęgnacją, a ta nieco się różni w odróżnieniu od włosów naturalnych. Przedłużone pasemka są bowiem podatne na urazy mechaniczne – jak zatem zapewnić im właściwą ochronę?

Jeśli jesteś już po zabiegu przedłużania włosów, z pewnością zastanawiasz się, jak właściwie zadbać o kondycje nowej, bujnej czupryny? Zasad jest kilka, a każda z nich dotyczy przede wszystkim unikania uszkodzeń mechanicznych, które mogą zniwelować cały wysiłek włożony w przedłużanie włosów. Poznaj kilka podstawowych zasad, dzięki którym będziesz mogła cały czas cieszyć się wspaniałą fryzurą!

Mycie i odżywianie włosów przedłużanych

Przedłużanie włosów nie pozostaje bez wpływu na nasze codzienne nawyki pielęgnacyjne. Włosy, do których zostały doczepione pasemka należy przede wszystkim po raz pierwszy umyć dopiero po 48 godzinach, aby mieć pewność, że wiązania są naprawdę trwałe.

Ale również i kolejne zabiegi myjące nie powinny odbywać się zbyt często – 2-3 razy w tygodniu wystarczą, aby włosy prezentowały się pięknie i zachowały swoją puszystość.

Tak, jak i w przypadku doboru właściwych szamponów, ważne jest też stosowanie profesjonalnych odżywek i olejów, które zapobiegną przesuszaniu, ale też i odbudują zniszczone włosy. Właściwe olejowanie sprzyja także łatwemu rozczesywaniu, pozwala nabrać włosom objętości i pożądanego blasku.

Jak suszyć przedłużane włosy?

Przedłużone włosy są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. To zaś oznacza, że wycieranie ich ręcznikiem powinno odbywać się bardzo delikatnie. Po kąpieli po prostu odciśnij pasma z nadmiaru wody w ręcznik bez zbędnego tarcia, które może przyczynić się do wypadnięcia wielu pasemek.

Włosy, które zostały poddane zabiegowi przedłużania powinny wyschnąć same – nie zawsze jednak jest na to czas i możliwość, szczególnie zimą. Suszarka w takich momentach jest niezbędna! Podczas suszenia włosów przedłużanych zaczynamy cały proces od nasady włosów, stopniowo przechodząc do końcówek. Używamy tylko chłodnego powietrza – najlepiej sprawdzą się suszarki jonizujące.

Bardzo ważne – w trakcie suszenia nie używamy szczotki. Włosy można przeczesać jedynie delikatnie palcami, dzięki czemu nie dojdzie do uszkodzenia łączenia.

Czesanie włosów – jakich akcesoriów używać do przedłużanych włosów?

W salonie fryzjerskim z pewnością zostaniesz poinstruowana, jak obchodzić się z włosami przedłużanymi. Wiesz już, że od teraz do rozczesywania musisz używać specjalnych szczotek i grzebieni z większym rozstawem, które nie będą szarpać włosów.

W odróżnieniu od klasycznego rozczesywania, włosy przedłużane zaczynamy czesać od końcówek i z każdym pociągnięciem szczotki lub grzebienia przechodzimy coraz wyżej. Kołtuny i zaplątania należy rozdzielić najpierw delikatnie palcami, a dopiero potem można użyć ponownie grzebienia.

Na koniec pamiętaj o nocnej fryzurze – to właśnie moment, w którym twoje włosy są najbardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Dobrze zatem zapleść je w delikatny, luźny warkocz, dzięki czemu nie będą się ona plątać oraz łamać.