Ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera?

Ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera?

Piękna i bujna fryzura to marzenie większości kobiet. Włosy są niczym biżuteria, bowiem potrafią wydobyć piękno kształtu twarzy czy podkreślić kolor oczu – dlatego też tak ważne jest właściwe dobranie koloru włosów, jak i fryzury, która będzie współgrać również z naszym charakterem. A jak ma się do tego przedłużanie włosów?

Długie, lśniące włosy są synonimem kobiecości. Nie każda z nas ma jednak możliwość szybkiego i samodzielnego ich wyhodowania – zdarza się, że nasze włosy są wyjątkowo zniszczone i wymagają ostrego cięcia, a ważna i wyjątkowa okazja, jak ślub zbliża się wielkimi krokami. To jeden z powodów, dla których warto przedłużyć włosy u fryzjera. Ile kosztuje taki zabieg?

Przedłużanie włosów u fryzjera – czy każdy może się tym zająć?

Decydując się na zabieg przedłużenia włosów konieczne jest sprawdzenie opinii salonów fryzjerskich – choć przedłużenie włosów na stałe wpisało się w usługi fryzjerskie, ich wykonanie nie jest sobie równe. Nowoczesne formy tego zabiegu nie mają wpływu na kondycję włosów, są praktycznie niezauważalne i przede wszystkim robione z konsultacją trychologa, który oceni stan włosów w trichoskopii w powiększeniu 700. krotnym przed przedłużeniem lub zagęszczeniem włosów.

Usługa przedłużania włosów wymaga też dużej wiedzy, a także praktyki, którą fryzjerzy zdobywają nie tylko na kursach, ale również konkursach i warsztatach, na których mogą doskonalić swoje umiejętności – to właśnie dzięki tej praktyce efekty, które później podziwiają klientki na swoich włosach są oszałamiające.

Decydując się zatem na tę usługę, warto zapoznać się z opiniami klientów, ale też i znaleźć salon fryzjerski, który faktycznie się w tym specjalizuje.

Koszt usługi przedłużania włosów

Jak w przypadku każdej usługi, również i przedłużanie włosów może być wyceniane różnie. Na cenę składa się:

– ilość pasemek;

– długość pasemek;

– jakość pasemek;

– wiedza i doświadczenie fryzjera;

– opieka trychologa;

– właściwe zabiegi pielęgnacyjne.

Poszczególne składowe powodują, że przedłużanie włosów może kosztować tak i 500 złotych, jak i 3000 złotych. Górna granica cenowa jest bardzo płynna, bowiem w największych, renomowanych salonach fryzjerskich będzie ona znacznie wyższa – nie bez znaczenia pozostaje tu prestiż samego zakładu fryzjerskiego.

Jak zatem ocenić, ile będzie trzeba zapłacić za usługę przedłużania włosów? Najbezpieczniej jest założyć koszt około 2000 złotych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji i przede wszystkim w celu poznania ostatecznej wyceny najlepiej jest zgłosić się do salonu fryzjerskiego i poprosić o indywidualną wycenę całego zabiegu – ostateczna cena zależy bowiem od kondycji naszych włosów, a także od końcowego efektu, który chcemy uzyskać.

Dobry fryzjer oprócz wyceny odpowie także na wszystkie pytania, które mogą dotyczyć samego przedłużania włosów. Doradzi również w kwestii efektu, o jakim marzymy – może się bowiem zdarzyć, że upragniona przez nas fryzura niekoniecznie będzie pasować do rysów twarzy lub do obecnej kondycji włosów. Często przed zabiegiem przedłużania należy bowiem właściwie zadbać o własne włosy – tylko w ten sposób przedłużanie włosów faktycznie przyniesie oszałamiający efekt.