Dekoloryzacja włosów – dlaczego lepiej skorzystać z bezpiecznej dekoloryzacji w salonie?

Zmiana kolorów włosów jest najpopularniejszym zabiegiem. Robimy to, bo nie lubimy swojego naturalnego koloru, chcemy ukryć siwe włosy, albo po prostu potrzebujemy zmiany. Czasem zmiana może być bardzo wyraźna, a przed położeniem nowego koloru niezbędna jest dekoloryzacja. Można przeprowadzić ją w domu – pytanie, czy warto?

Dekoloryzacja to najprostszy sposób, aby wprowadzić radykalne zmiany w kolorze włosów. Na taki zabieg najczęściej decydują się posiadaczki ciemnych włosów, które marzą o jasnym blond. Ale na dekoloryzację umawiamy się także, gdy nie jesteśmy zadowoleni z obecnego koloru włosów. Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Dekoloryzacja – najprostszy sposób na zmianę koloru włosów

Dekoloryzacja to nic innego, jak zabieg który sprawia, że nasze włosy tracą swój pigment. Można przeprowadzać go stopniowo i w sposób naturalny, stosując odpowiednie szampony, które delikatnie rozjaśnią nasz naturalny kolor włosów. Większość z nas marzy jednak o efekcie natychmiastowym.

Efekt natychmiastowej dekoloryzacji uzyskamy stosując preparaty chemiczne, tak zwane rozjaśniacze. Ten sam środek na każdym kolorze włosów będzie prezentował się inaczej – im ciemniejsze włosy, tym uzyskanie bardzo jasnego koloru będzie trudniejsze.

Czy dekoloryzacja niszczy włosy?

Odpowiedź na to pytanie to: i tak, i nie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak zabieg dekoloryzacji zostanie przeprowadzony. Dekoloryzacja osłabia włosy, dlatego nie zaleca się stosowania jej na włosach zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku. Ale dekoloryzacja, która jest niewłaściwie przeprowadzona może też włosy zniszczyć.

Nierównomiernie nałożony rozjaśniacz, przetrzymany zbyt długo, może doprowadzić do popalenia włosów, przez co będziemy musieli zdecydować się na ich kosztowną odbudowę oraz na radykalne cięcie. To jeden z głównych powodów, dla których zabieg ten powinno się przeprowadzać w salonie fryzjerskim.

Dekoloryzacja w salonie fryzjerskim – poznaj jej zalety

W salonie fryzjerskim stylista dobierze preparaty właściwe do kondycji włosów. Dekoloryzacja przeprowadzana przez profesjonalistę to pewność, że mieszanka rozprowadzona zostanie równomiernie, a włosy nie zostaną zniszczone. Po samej dekoloryzacji stylista dobierze również odpowiednie pigmenty, które pozwolą uzyskać wymarzony kolor włosów.

Dodatkowo po zabiegu dekoloryzacji stosowane są specjalne kosmetyki – odbudowują one kondycję włosów i sprawiają, że wyglądają one na zdrowe i odżywione. Dekoloryzacja włosów w salonie fryzjerskim to zatem nie tylko pewność wymarzonego koloru, ale również profesjonalne doradztwo oraz właściwa pielęgnacja, dzięki której nasza fryzura jest oszałamiająca!