Co lepsze – bioplastia czy nanoplastia?

Lśniące i gładkie włosy niczym u gwiazd z czerwonego dywanu to marzeniu wielu z nas. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom i badaniom włosów efekt ten jest na wyciągnięcie ręki! Bioplastia i nanoplastia to jedne z dwóch zabiegów, dzięki którym efekt gwiazd jest możliwy. Który z tych zabiegów jest lepszy?

Uzyskanie lśniących i gładkich włosów wcale nie jest takie proste. Pomimo, że na rynku jest dostępnych wiele zabiegów, które poprawiają kondycję włosów, aby efekt był zadowalający, niezbędne jest ich właściwe dobranie. Przed umówieniem się na pierwszy zabieg warto skonsultować się ze stylistą, który pozna kondycję naszych włosów i pomoże dobrać właściwy zabieg – bioplastię lub nanoplastię.

Czym jest bioplastia i nanoplastia?

Oba zabiegi – bioplastia oraz nanoplastia – mają na celu przywrócenie włosom blasku, lekkości, jędrności i gładkości. Stosuje się w nich naturalne olejki, które dodatkowo odżywiają włos, co znacząco wpływa na ich kondycję.

Mimo, że zabiegi różnią się od siebie stosowanymi kosmetykami, jak i całym procesem, są całkowicie bezpieczne, dlatego na ich wykonanie mogą zdecydować się również kobiety w ciąży czy karmiące piersią.

Który zabieg jest lepszy – nanoplastia czy bioplastia?

Podobny efekt, bezpieczeństwo – czym zatem różnią się od siebie oba zabiegi? Nanoplastia to tak zwany trwały efekt prostych włosów. Jest na tyle silny, że poradzi sobie nawet z włosami typu afro. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, kosmetyki które wnikają w głąb włosa zmieniają jego strukturę jednocześnie głęboko nawilżając i odżywiając.

Bioplastia działa podobnie, jednakże jest nieco słabsza i doskonale sprawdzi się w przypadku włosów spuszonych czy falowanych, jednakże nie pozwoli na uzyskanie idealnie gładkich włosów przy mocnym skręcie.

Oba zabiegi są dobre, dobiera się je w zależności od rodzaju skrętu oraz kondycji włosów. W przypadku osób, których włosy są zniszczone i osłabione, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie bioplastii lub nanobotoksu, dzięki czemu włosy zostaną odpowiednio odżywione i wygładzone, a jednocześnie pełne blasku.

Nanoplastię zaleca się właścicielkom silnych skrętów – odpowiednio wykonany zabieg będzie utrzymywał się na włosach nawet do pół roku!

Który zabieg jest zatem lepszy? Oba są równie dobre – skonsultuj się ze stylistą, aby pomógł ci wybrać zabieg idealnie dopasowany do kondycji i rodzaju twoich włosów, abyś mogła się cieszyć ich blaskiem.