Blog

Trwała ondulacja włosów

Trwała ondulacja włosów

Trwała ondulacja włosów

Katowice

Jest to trwała stylizacja włosów, polegająca na ich zakręceniu. Włosy stają się bujne i gęste. Kilkadziesiąt lat temu ten zabieg był wykonywany z wieloma niedociągnięciami. W obecnych czasach jednak trwała ondulacja włosów jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o kręconych włosach, bez potrzeby codziennej, wielogodzinnej stylizacji.

ondulacja włosów Katowice

Rodzaje trwałej ondulacji

Trwała ondulacja to celowe zakręcenie włosów, by stworzyć nową bujną fryzurę. Możemy wyróżnić 5 rodzajów ondulacji, które różnią się od siebie intensywnością i wpływem na kondycję włosów. By odpowiednio dobrać rodzaj trwałej ondulacji zapytaj doświadczonego fryzjera, który doradzi Ci odpowiednią metodę wybraną do Twoich włosów.

– Trwała ondulacja zasadowa (alkaliczna) – stosuje się ją na włosach, które nie były poddawane zabiegom fryzjerskim. Efekt tej trwałej ondulacji włosów utrzymuje się do 10 miesięcy.

– Trwała ondulacja kwaśna – jest delikatną ondulacją, która utrzymuje się dużo krócej, niż trwała ondulacja zasadowa, bo około 3 miesiące. Stosuje się ją do włosów słabszych, łamliwych i delikatnych. 

– Trwała ondulacja dwufazowa – polega na zastosowaniu dwóch preparatów, które mają na celu wydłużenie trwałości zabiegu. Silniejszy środek stosuje się przy odrostach, słabszy na włosy, które były już poddane zabiegowi trwałej ondulacji.

– Bio-trwała ondulacja – składa się ze składników pochodzenia naturalnego. Taka trwała ondulacja naturalnie wydobywa skręt z włosów nie wpływając na ich strukturę.

– Trwała ondulacja ziołowa – to najbardziej delikatny rodzaj trwałej ondulacji, jaki możemy wybrać. Wykonywany jest z pomocą preparatów ziołowych i utrzymuje się od 2 do 3 miesięcy. Ten rodzaj ondulacji odżywia i poprawia kondycję włosów.

Zabieg trwałej ondulacji w naszym salonie

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z usług naszych specjalistów, którzy z pełnym profesjonalizmem zajmą się Twoimi włosami. Zachęcamy do spróbowania zabiegu, by uzyskać lśniące, elastyczne włosy o regularnych falach od nasady aż po końce.

Koloryzacja Air Touch

Koloryzacja Air Touch

Koloryzacja Air Touch

Katowice

Koloryzacja Air Touch w Katowicach

Koloryzacja Air Touch jest techniką farbowania włosów, która wygląda pięknie w szczególności na naturalnym kolorze włosów, które dzięki koloryzacji tą metodą zyskują zjawiskowe rozświetlenie i spektakularny efekt. Klientki naszego salonu po tym zabiegu wyglądają pięknie. Wykonanie koloryzacji Air Touch starcza na parę miesięcy świeżego wyglądu fryzury.

koloryzacja air touch katowice

Na czym polega koloryzacja Air Touch?

Koloryzacja Air Touch to dosyć skomplikowane farbowanie włosów, które wymaga umiejętności i doświadczenia fryzjera, który przeszedł szkolenie z tej metody koloryzacji. Przy koloryzacji Air Touch farbuje się około połowy wszystkich włosów. Sama koloryzacja składa się z wydzielenia niewielkich pasm włosów, które następnie dmucha się zimnym powiewem suszarki. Podmuch suszarki powoduje usunięcie z wydzielonego pasma części włosów. Tylko te pasma, które pozostały owija się w folię nakładając farbę w odpowiednich odcieniach na konkretne pasma. Ta koloryzacja jest świetnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie naturalny efekt farbowania włosów.

Zalety koloryzacji Air Touch

Zaletą koloryzacji Air Touch jest świeży i naturalnie wyglądający efekt na włosach, który utrzymuje się nawet parę miesięcy. Dzięki trwałości koloryzacji nie musisz chodzić na uzupełnianie odrostów, gdyż pofarbowane pasma tego nie wymagają. Koloryzacja tą metodą powoduje efekt 3D na włosach, co powoduje optyczne zwiększenie objętości włosów. Zarówno zaletą, jak i wadą koloryzacji Air Touch jest jej cena, lecz przeliczając to na roczną potrzebę wizyt w salonie w celu uzupełnienia koloru odrostów, czy odświeżenie koloru, to cena wypada naprawdę intersująco. Przy odpowiednio wykonanej koloryzacji Air Touch odrosty nie będą widoczne, a efekt zostanie z Tobą na długie miesiące. W naszym salonie koloryzacja zostanie wykonana przez specjalistów, którzy z doświadczeniem zajmą się  przemianą Twoich włosów.

Na czym polega tonowanie włosów?

Na czym polega tonowanie włosów?

Tonowanie włosów jest dosyć szybkim oraz bezpiecznym sposobem na przywrócenie włosom ich wcześniejszego koloru. Odbywa się to bez ich niszczenia czy obciążania, ponieważ zamiast farb używamy produktów…

Sombre, ombre – czym się różni?

Sombre, ombre – czym się różni?

Przy tak wielu technikach kolorystycznych i trendach fryzjerskich trudno odnaleźć stylizacje idealną dla siebie. Najpopularniejsze ostatnimi czasy sombre i ombre już na stałe wpisało się do kanonu…